Με τον Έβρο Σουφλίου να κατακτά το
Πρωτάθλημα Ανδρών της Α’ Περιφέρειας για την αγωνιστική περίοδο 2016-2017,
ολοκληρώθηκαν οι συναντήσεις του Σαββατοκύριακου 18 & 19 Μαρτίου 2017, για
τα πρωταθλήματα που διοργανώνει η Ένωση.
«Χιτσκοκικό» προβλέπεται το φινάλε
στο Πρωτάθλημα των Γυναικών, μετά τη
νίκη του Φοίνικα μέσα στην αήττητη Καβάλα. Όλα είναι πλέον πιθανά την τελευταία
αγωνιστική, με τον Γ.Σ. Δράμας να καραδοκεί και τον ΑΟ Καβάλας να θέλει μόνο
δύο σετ από την (αγνώριστη στα play off) Κομοτηνή.
Ανάλογο ενδιαφέρον και στους Παίδες,
με τον Εθνικό να έχει σοβαρό προβάδισμα για τον τίτλο, με Έβρο και Ορεστιάδα να
δίνουν μάχη για τη δεύτερη προνομιούχο θέση.
Στις Κορασίδες οριστικοποιήθηκαν και τα
ζευγάρια για τους χιαστί Γ’ και Δ’ ομίλου.
Στις Παγκορασίδες, μόνο η δεύτερη
θέση του Δ’ ομίλου είναι σε εκκρεμότητα, με όλους τους άλλους ομίλους να έχουν
οριστικοποιήσει τις ομάδες που θα συνεχίσουν στην επόμενη φάση.
Δείτε παρακάτω, τα συνοπτικά
αποτελέσματα όλων των αγώνων του διημέρου, καθώς και τις τρέχουσες βαθμολογίες (ΕΔΩ).
ΑΝΔΡΩΝ
|
Β' ΓΥΡΟΣ
|
5η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
ΣΕΤ
|
|||
19 Μαρ 2017
|
15:00
|
Κοιλάδας
|
Άρτεμις
|
-
|
Έβρος
|
0-3
|
19 Μαρ 2017
|
17:00
|
Ομονοίας
|
Ελπίς Σερρών
|
-
|
Αμυγδαλεώνας
|
|
19 Μαρ 2017
|
18:00
|
ΔΑΚ Ξάνθης
|
Ερμογένης
|
-
|
ΑΟ Καβάλας
|
3-1
|
ΓΥΝΑΙΚΩΝ PL-OFF
|
Β' ΓΥΡΟΣ
|
1η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
||||
18 Μαρ 2017
|
18:00
|
ΔΗΓΑ
|
ΓΣ Δράμας
|
-
|
ΑΕ Κομοτηνής
|
3-0 ΑΑ
|
18 Μαρ 2017
|
19:00
|
Αμυγδαλεώνα
|
ΑΟ Καβάλας
|
-
|
Φοίνικας
|
2-3
|
ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α
|
Α' ΓΥΡΟΣ
|
ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ
|
||||
19 Μαρ 2017
|
13:00
|
Ομονοίας
|
Άρτεμις
|
-
|
Γαία Δράμας
|
2-3
|
ΠΑΙΔΩΝ PLAY OFF
|
Β' ΓΥΡΟΣ
|
2η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
||||
19 Μαρ 2017
|
16:00
|
Αμυγδαλεώνα
|
ΑΟ Αμυγδαλεώνας
|
-
|
Εθνικός
|
0-3
|
20 Μαρ 2017
|
19:00
|
Ορεστιάδας
|
ΑΟ Ορεστιάδας
|
-
|
Έβρος
|
|
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α
|
Β' ΓΥΡΟΣ
|
7η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
||||
18 Μαρ 2017
|
14:30
|
Ν. Ζίχνης
|
Λέαινες
|
-
|
Γαία Δράμας
|
0-3
|
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β
|
Β' ΓΥΡΟΣ
|
5η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
||||
19 Μαρ 2017
|
11:00
|
ΔΑΚ Ξάνθης
|
Ερμογένης-2
|
-
|
Αμυγδαλεώνας
|
0-3
|
19 Μαρ 2017
|
13:00
|
Χρυσούπολης
|
ΑΟ Χρυσούπολης
|
-
|
Ανδροσθένης
|
1-3
|
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Γ
|
Β' ΓΥΡΟΣ
|
7η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
||||
19 Μαρ 2017
|
14:00
|
Μαΐστρου
|
Αμαζόνες
|
-
|
ΠΑΣ Θράκες
|
3-0 ΑΑ
|
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Δ
|
Α' ΓΥΡΟΣ
|
5η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
||||
19 Μαρ 2017
|
13:00
|
Αλεξ/πολης
|
Νίκη
|
-
|
Νέα Βύσσα
|
3-1
|
19 Μαρ 2017
|
19:00
|
Σουφλίου
|
Έβρος
|
-
|
ΑΟ Ορεστιάδας
|
3-0
|
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α
|
Β' ΓΥΡΟΣ
|
7η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
||||
15 Μαρ 2017
|
17:30
|
Κραχτίδη
|
Γαία Δράμας-2
|
-
|
ΓΣ Δράμας
|
0-3
|
18 Μαρ 2017
|
16:00
|
ΔΗΓΑ
|
ΓΣ Δράμας-2
|
-
|
ΑΟ Καβάλας-2
|
0-3
|
18 Μαρ 2017
|
20:00
|
ΔΗΓΑ
|
ΓΣ Δράμας
|
-
|
Γαία Δράμας-2
|
3-0
|
19 Μαρ 2017
|
15:00
|
Ομονοίας
|
Άρτεμις-2
|
-
|
Γαία Δράμας
|
0-3
|
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β
|
Β' ΓΥΡΟΣ
|
5η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
||||
19 Μαρ 2017
|
11:00
|
Χρυσούπολης
|
ΑΟ Χρυσούπολης
|
-
|
Ανδροσθένης
|
3-1
|
19 Μαρ 2017
|
13:00
|
ΔΑΚ Ξάνθης
|
Ερμογένης-2
|
-
|
Αμυγδαλεώνας
|
0-3
|
19 Μαρ 2017
|
15:00
|
Καβάλας
|
ΑΟ Καβάλας-3
|
-
|
ΑΟ Καβάλας
|
3-2
|
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Γ
|
Β' ΓΥΡΟΣ
|
5η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
||||
18 Μαρ 2017
|
15:00
|
ΔΑΚ Ξάνθης
|
Ερμογένης-3
|
-
|
Ερμογένης
|
3-1
|
19 Μαρ 2017
|
9:00
|
Κομοτηνής
|
ΑΕ Κομοτηνής-2
|
-
|
Ακαδημία
|
1-3
|
19 Μαρ 2017
|
15:00
|
ΔΑΚ Ξάνθης
|
Ερμογένης-3
|
-
|
ΑΕ Κομοτηνής
|
3-0
|
19 Μαρ 2017
|
12:00
|
Μαΐστρου
|
Αμαζόνες
|
-
|
ΠΑΣ Θράκες
|
3-0 ΑΑ
|
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Δ
|
Β' ΓΥΡΟΣ
|
5η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
||||
19 Μαρ 2017
|
16:00
|
Μαΐστρου
|
Αμαζόνες-2
|
-
|
Νίκη
|
0-3
|
19 Μαρ 2017
|
13:00
|
Φερών
|
Θύελλα
|
-
|
Φοίνικας
|
3-0
|
19 Μαρ 2017
|
17:00
|
Σουφλίου
|
Έβρος
|
-
|
ΑΟ Ορεστιάδας
|
3-0
|