Ολοκληρώθηκαν όλα τα παιχνίδια που
είχε το αγωνιστικό πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου 11 και 12 Μαρτίου 2017.
Σους Άνδρες, ο Έβρος, αν και δεν
αγωνίσθηκε, είναι ουσιαστικά (μία αγωνιστική πριν τη λήξη του πρωταθλήματος) ο
Πρωταθλητής της Περιφέρειας για την αγωνιστική περίοδο 2016-2017.
Οι ομάδες του Δυτικού ομίλου διπλασίασαν
τις νίκες τους στα Play
Off
των Γυναικών, με τον Α.Ο. Καβάλας να διατηρεί το
προβάδισμα των 3 βαθμών και να έχει ένα σημαντικό πλεονέκτημα για τον τίτλο.
Στα Play Off των Παίδων, ακόμα η κατάσταση είναι
ρευστή και πολλά μπορεί να αλλάξουν τις αγωνιστικές που απομένουν.
Στους Α’ και Β’ όμιλο των Κορασίδων,
έχουν ξεκαθαρίσει από την προηγούμενη αγωνιστική οι δύο πρώτες ομάδες που θα
έχει το δικαίωμα να αγωνισθούν στην επόμενη «χιαστί» φάση, με τα ζευγάρια να
είναι Καβάλα-Γαία και Γ.Σ. Δράμας-Αμυγδαλεώνας.
Στον Γ’ όμιλο των Κορασίδων έχουμε πλέον
και τη δεύτερη ομάδα για την επόμενη «χιαστί» φάση, που θα είναι η Α.Ε.
Κομοτηνής πίσω από τις Αμαζόνες, ενώ στον Δ’ όμιλο, η τελευταία αγωνιστική θα
δείξει την σειρά κατάταξης για τη Νίκη και τον Έβρο, που θα είναι οπωσδήποτε και
οι δύο στην επόμενη φάση.
Στις Παγκορασίδες, ο ΓΣ Δράμας εξασφάλισε
τη 2η θέση πίσω από την Γαία (Α’ όμιλος), ο ΑΟ Καβάλας είναι σίγουρα
πρώτος, με τη δεύτερη θέση να «παίζεται» (Β’ όμιλος), και ο Ερμογένης-3 εξασφάλισε
τη 2η θέση πίσω από τις Αμαζόνες (Γ’ όμιλος).
Δείτε παρακάτω, τα συνοπτικά
αποτελέσματα όλων των αγώνων του διημέρου, καθώς και τις τρέχουσες βαθμολογίες (ΕΔΩ).
ΑΝΔΡΩΝ
|
Β' ΓΥΡΟΣ
|
4η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
ΣΕΤ
|
||||
Σάββατο
|
11 Μαρ 2017
|
19:00
|
Καβάλας
|
ΑΟ Καβάλας
|
-
|
Ερμογένης
|
3-0
|
Κυριακή
|
12 Μαρ 2017
|
19:00
|
Καβάλας
|
ΑΟ Καβάλας
|
-
|
Άρτεμις
|
3-0
|
ΓΥΝΑΙΚΩΝ PLAY OFF
|
Α' ΓΥΡΟΣ
|
2η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
|||||
Σάββατο
|
11 Μαρ 2017
|
19:00
|
ΔΗΓΑ
|
ΓΣ Δράμας
|
-
|
Φοίνικας
|
3-0
|
Κυριακή
|
12 Μαρ 2017
|
17:00
|
Καβάλας
|
ΑΟ Καβάλας
|
-
|
ΑΕ Κομοτηνής
|
3-0
|
ΠΑΙΔΩΝ PLAY OFF
|
Β' ΓΥΡΟΣ
|
1η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
|||||
Σάββατο
|
11 Μαρ 2017
|
14:00
|
Αλεξ/πολης
|
Εθνικός
|
-
|
ΑΟ Ορεστιάδας
|
3-1
|
Κυριακή
|
12 Μαρ 2017
|
17:00
|
Σουφλίου
|
Έβρος
|
-
|
ΑΟ Αμυγδαλεώνας
|
3-0 ΑΑ
|
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α
|
Β' ΓΥΡΟΣ
|
6η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
|||||
Κυριακή
|
12 Μαρ 2017
|
15:00
|
Ομονοίας
|
Άρτεμις
|
-
|
ΓΣ Δράμας
|
0-3
|
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Γ
|
Α' ΓΥΡΟΣ
|
1η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
|||||
Σάββατο
|
11 Μαρ 2017
|
13:00
|
Κομοτηνής
|
ΑΕ Κομοτηνής
|
-
|
ΠΑΣ Θράκες
|
3-1
|
Κυριακή
|
12 Μαρ 2017
|
12:00
|
Κομοτηνής
|
ΑΕ Κομοτηνής
|
-
|
Αμαζόνες
|
0-3
|
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Δ
|
Β' ΓΥΡΟΣ
|
5η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
|||||
Κυριακή
|
12 Μαρ 2017
|
16:00
|
Ν. Βύσσας
|
Νέα Βύσσα
|
-
|
Νίκη
|
1-3
|
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α
|
Β' ΓΥΡΟΣ
|
6η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
|||||
Κυριακή
|
12 Μαρ 2017
|
17:00
|
Ομονοίας
|
Άρτεμις
|
-
|
ΓΣ Δράμας
|
0-3
|
Κυριακή
|
12 Μαρ 2017
|
19:00
|
Κραχτιδη
|
Γαία Δράμας-2
|
-
|
ΓΣ Δράμας-2
|
2-3
|
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β
|
Β' ΓΥΡΟΣ
|
4η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
|||||
Κυριακή
|
12 Μαρ 2017
|
11:00
|
Θάσου
|
Ανδροσθένης
|
-
|
ΑΟ Καβάλας-3
|
0-3
|
Κυριακή
|
12 Μαρ 2017
|
13:00
|
Καβάλας
|
ΑΟ Καβάλας
|
-
|
Ερμογένης-2
|
3-0
|
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Γ
|
Β' ΓΥΡΟΣ
|
6η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
|||||
Κυριακή
|
12 Μαρ 2017
|
10:00
|
Κομοτηνής
|
ΑΕ Κομοτηνής
|
-
|
Αμαζόνες
|
0-3
|
Κυριακή
|
12 Μαρ 2017
|
11:00
|
ΔΑΚ
|
Ερμογένης
|
-
|
ΑΕ Κομοτηνής-2
|
3-2
|
Κυριακή
|
12 Μαρ 2017
|
12:00
|
Μπαλτατζή
|
ΠΑΣ Θράκες
|
-
|
Ερμογένης-3
|
0-3
|