Η ετήσια τακτική Γενική Συνέλευση της
Ένωσης που έγινε την Κυριακή στην Αλεξανδρούπολη, ήταν το ιδιαίτερο γεγονός που
«χρωμάτισε» το πρώτο Σαββατοκύριακο του Μαρτίου 2017.
Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, μετά
την ολοκλήρωση όλων των αγώνων που περιελάμβανε το πρόγραμμα του διήμερου, ο
Έβρος Σουφλίου στους Άνδρες απέκτησε ένα σημαντικό προβάδισμα και χρειάζεται
απλά νίκη με οποιοδήποτε σκορ στο τελευταίο του παιχνίδι προκειμένου να
κατακτήσει το πρωτάθλημα.
Οι ομάδες του Δυτικού ομίλου «έδειξαν»
δυνατότερες στην έναρξη των Play Off στις
Γυναίκες, αφού και οι δύο επικράτησαν μέσα στις έδρες των ομάδων του Ανατολικού
ομίλου.
Στους Α’ και Β’ όμιλο των Κορασίδων,
έχουν ξεκαθαρίσει πλέον οι δύο πρώτες ομάδες που θα έχει το δικαίωμα να αγωνισθούν
στην επόμενη «χιαστί» φάση, με τα ζευγάρια να είναι Καβάλα-Γαία και Γ.Σ.
Δράμας-Αμυγδαλεώνας.
Στον Γ’ και Δ’ όμιλο των Κορασίδων, τα
πράγματα είναι ακόμα ρευστά, με τις Αμαζόνες μόνο να είναι σίγουρες πρώτες στον
Γ’ όμιλο και να περιμένουν τον δεύτερο του Δ’ ομίλου για να αγωνισθούν μαζί στην
επόμενη «χιαστί» φάση.
Στις Παγκορασίδες έχουν σιγουρέψει, την
1η θέση στους ομίλους τους η ΓΑΙΑ Δράμας (και όχι ο Γ.Σ. που εκ παραδρομής είχε γραφεί) (Α’) και η Νίκη (Δ'), ενώ για όλες τις άλλες θέσεις
υπάρχουν αρκετοί διεκδικητές.
Δείτε παρακάτω, τα συνοπτικά
αποτελέσματα όλων των αγώνων του διημέρου, καθώς και τις τρέχουσες βαθμολογίες(ΕΔΩ).
ΑΝΔΡΩΝ
|
Β' ΓΥΡΟΣ
|
4η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
ΣΕΤ
|
||||
Σάββατο
|
4 Μαρ 2017
|
19:00
|
Αμυγδαλεώνα
|
Αμυγδαλεώνας
|
-
|
Ερμογένης
|
0-3
|
Κυριακή
|
5 Μαρ 2017
|
13:00
|
Σουφλίου
|
Έβρος
|
-
|
Ελπίς Σερρών
|
3-0 ΑΑ
|
ΓΥΝΑΙΚΩΝ PLAY OFF
|
Α' ΓΥΡΟΣ
|
1η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
|||||
Σάββατο
|
4 Μαρ 2017
|
12:00
|
Αλεξ/πολης
|
Φοίνικας
|
-
|
ΑΟ Καβάλας
|
2-3
|
Σάββατο
|
4 Μαρ 2017
|
17:00
|
Κομοτηνής
|
ΑΕ Κομοτηνής
|
-
|
ΓΣ Δράμας
|
0-3
|
ΠΑΙΔΩΝ PLAY OFF
|
Α' ΓΥΡΟΣ
|
3η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
|||||
Κυριακή
|
5 Μαρ 2017
|
15:00
|
Ορεστιάδας
|
ΑΟ Ορεστιάδας
|
-
|
ΑΟ Αμυγδαλεώνας
|
3-0
|
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α
|
Β' ΓΥΡΟΣ
|
5η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
|||||
Σάββατο
|
4 Μαρ 2017
|
18:00
|
Κραχτίδη
|
Γαία Δράμας
|
-
|
ΑΟ Καβάλας-2
|
3-0
|
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β
|
Β' ΓΥΡΟΣ
|
4η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
|||||
Κυριακή
|
5 Μαρ 2017
|
11:00
|
Θάσου
|
Ανδροσθένης
|
-
|
ΑΟ Καβάλας
|
1-3
|
Κυριακή
|
5 Μαρ 2017
|
14:00
|
Αμυγδαλεώνα
|
Αμυγδαλεώνας
|
-
|
ΑΟ Χρυσούπολης
|
3-0
|
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Γ
|
Β' ΓΥΡΟΣ
|
5η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
|||||
Κυριακή
|
5 Μαρ 2017
|
11:30
|
Κομοτηνής
|
Ακαδημία
|
-
|
Ερμογένης
|
3-1
|
Κυριακή
|
5 Μαρ 2017
|
15:00
|
Μαΐστρου
|
Αμαζόνες
|
-
|
ΑΕ Κομοτηνής
|
3-0
|
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Δ
|
Β' ΓΥΡΟΣ
|
4η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
|||||
Κυριακή
|
5 Μαρ 2017
|
15:00
|
Αλεξ/πολης
|
Νίκη
|
-
|
Θύελλα
|
3-0
|
Κυριακή
|
5 Μαρ 2017
|
13:00
|
Ορεστιάδας
|
ΑΟ Ορεστιάδας
|
-
|
Νέα Βύσσα
|
0-3
|
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α
|
Β' ΓΥΡΟΣ
|
5η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
|||||
Σάββατο
|
4 Μαρ 2017
|
16:00
|
Κραχτιδη
|
Γαία Δράμας
|
-
|
ΑΟ Καβάλας-2
|
3-0
|
Κυριακή
|
5 Μαρ 2017
|
16:00
|
Ομονοίας
|
Άρτεμις-2
|
-
|
Γαία Δράμας-2
|
0-3
|
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β
|
Β' ΓΥΡΟΣ
|
4η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
|||||
Κυριακή
|
5 Μαρ 2017
|
12:00
|
Αμυγδαλεώνα
|
Αμυγδαλεώνας
|
-
|
ΑΟ Χρυσούπολης
|
3-2
|
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Δ
|
Β' ΓΥΡΟΣ
|
5η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
|||||
Κυριακή
|
5 Μαρ 2017
|
10:00
|
Κομοτηνής
|
Ακαδημία
|
-
|
Ερμογένης
|
3-0
|
Κυριακή
|
5 Μαρ 2017
|
13:00
|
Μαΐστρου
|
Αμαζόνες
|
-
|
ΑΕ Κομοτηνής
|
3-0
|
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Δ
|
Β' ΓΥΡΟΣ
|
4η Α Γ Ω Ν Ι
Σ Τ Ι Κ Η
|
|||||
Σάββατο
|
4 Μαρ 2017
|
14:00
|
Ορεστιάδας
|
ΑΟ Ορεστιάδας
|
-
|
Αμαζόνες-2
|
3-0
|
Κυριακή
|
5 Μαρ 2017
|
13:00
|
Αλεξ/πολης
|
Νίκη
|
-
|
Θύελλα
|
3-0
|